RTTC National Championship 10 ? Juniors and Women

When? Sunday May 25, 0900am
Where? Race headquarters; Bohunt School, Longmoor Road, Liphook, Hampshire, GU30 7NY
Course: P883 ? A3 between Buriton interchange and Princes Bridge interchange, Liss

JUNIORS

1 Jake Butler Ingear Cycling Development Squad
2 Daniel Leavesley Sotonia CC
3 Ross Slaughter Ingear Cycling Development Squad
4 Philip Peters I-Team.cc/trek/oneleven
5 Thomas Knowlton Sotonia CC
6 Phil Lisher Team Welwyn
7 Adam Gent Ingear Cycling Development Squad
8 Jamie Scanlan Oxford City RC
9 Tom Nason South Western RC/Evans Cycles
10 Toms Bowering Swindon Road Club
11 Tom Fitzpatrick Diss & District CC
12 Joshua Teasdale-Seagrave Stockton Wheelers CC
13 Rob Yeatman Oxonian CC
14 Oliver Rossi Glendene Biketrax CC
15 Laurie Brooking Buxton CC
16 Jack Waller Lotto/Olympia Team/Interbike
17 Tom Stockdale Evesham & District Wheelers CC
18 Alistair Slater Bourne Wheelers
19 Joseph Magnus Team Welwyn
20 Jim Lewis Glendene Biketrax CC
21 Dean Fuller Camel Valley C & TC
22 Tom Gosbee Team Welwyn
23 Matthew Woods Stockton Wheelers CC
24 James McLaughlin Guernsey Velo Club
25 Richard Houghton www.keswickbikes.co.uk
26 Luke Smulders Ingear Cycling Development Squad
27 Callum Hill-Smith Guernsey Velo Club
28 Robert Bowles BMCC
29 Dani King I-Team.cc/trek/oneleven
30 Sara Gent Sussex Nomads
31 Elinor Thorogood Ystwyth CC/Continental/Summit Cycles
32 Hannah Mayho Longstaff Cycles/BH
33 Corrine Hall Twickenham CC
34 Alexandra Greenfield Pinarello RT
35 Katie Colclough Team Halfords Bikehut
36 Greta Junker Somerset Road Club
37 Hannah Barnes Palmer Park Velo
38 Sam Allen North Hampshire RC
39 Finnian Haynes Alford Wheelers
40 Oliver Young Edinburgh RC
41 Ewen McDonald Halesowen C & AC
43 Jonathon Knox Kent Valley RC
45 Daniel Arblaster Guernsey Velo Club
47 Ethan Conlin Stockton Wheelers CC
49 Erick Rowsell Team Corridori
51 Joe Perrett Glendene Biketrax CC
53 Jack Randle Bournemouth Jubilee Wheelers
55 Dexter Gardias Torq-Colnago
57 Tom Yeatman Glendene Biketrax CC
59 Callum Lister Torq-Colnago
61 Richard Handley Max Gear RT

WOMEN

2 Wendy Frost Redmon CC
63 Chris Beal Nottingham Clarion CC
64 Anne Marshall Hampshire Road Club
65 Gail Summerlin Leicestershire RC
66 Jackie Wakeford Charlotteville CC
67 Anne Buttler VC Long Eaton
68 Deana Dibnah Farnham Road Club
69 Barbara Wellings Altringham Ravens CC
70 Ann Marshall South Western RC
71 Jill Brown VC Long Eaton
72 Charlotte Blackman London Dynamo
73 Jane Allen …a3crg
74 Sarah Farmer Team Axiom
75 Birgit Scott Fenland Clarion CC
76 Sara Dias Ayton …a3crg
77 Lowenna Smith VC Walcot
78 Monique Hoban 34th Nomads
79 Sarah Byrne GS Strada
80 Gail Aspden Penzance Wheelers CC
81 Linda Stocks Maidenhead & District CC
82 Helen Eborall Cambridge CC
83 Jill Bartlett Hounslow & District Wheelers
84 Gill Henshaw VC Long Eaton
85 Auriel Forrester www.scientific-coaching.com
86 Linda Seymour Reading CC
87 Rebecca Leaper North Shropshire Wheelers
88 Elizabeth Clayton CC Giro
89 Kelly Moore GS Strada
90 Laura Bissell www.scientific-coaching.com
91 Nina French Vectis Offshore Sports CC
92 Juliette Clark In-Gear Quickvit RT
93 Leigh Corby-Johns …a3crg
94 Charlotte McDonald CC Basingstoke
95 Jackie Bull Fat Birds CC
96 Danielle Archer …a3crg
97 Helen Goulding Caesarian Cycling Club
98 Tonya Antonis www.scientific-coaching.com
99 Samantha Jenkins Bedfordshire Road CC
100 Samantha Lea Nottingham Clarion CC
101 Sarah Lovelock Science In Sport.com
102 Gillian Reynolds Willesden CC
103 Jo Edson …a3crg
104 Ann Bowditch Science In Sport.com
105 Lucy Roberts Flitch Chrono
106 Emilie Fisher XRT Elmy Cycles
107 Katie King Oxford University CC
108 Gabriella Day Team Swift
109 Anne Staley Plan-B Racing
110 Sally St Leger …a3crg
111 Emma Trott Team Halfords Bikehut
112 Avril Swan MI Racing
113 Pippa Handley HWV De Tubanters
114 Michelle Lindley CC Weymouth
115 Nicky Zadora Banbury Star CC
116 Melanie Conibear Hemel Hempstead CC
117 Jenny Lloyd-Jones London Dynamo
118 Claire Sadler Bicester Milennium CC
119 Louise Burman …a3crg
120 Becki Rimmington VC St Raphael
121 Carole Gandy Kent Cycles RC
122 Emily Ducker MI Racing
123 Jessica Wilson-Young Edinburgh RC
124 Claire Lee Shaftesbury CC
125 Leigh Harvey North Road Club
126 Joanna Wells Hounslow & District Wheelers
127 Louise Day Fat Birds CC
128 Lynsey Anderson TheGreenRoomGroup.com
129 Christine McLean Shetland Wheelers
130 Michelle Brown Wyre Forest CRC
131 Danuta Tinn Maidenhead & District CC
132 Jenny Derham RT316
133 Ruth Eyles Beacon Roads CC
134 Jessica Allen Team Halfords Bikehut
135 Trudi Sammons Reading CC
137 Charlotte Wadsworth TheGreenRoomGroup.com
139 Clare Ella Lincoln Wheelers CC
141 Lynn Hamel TheGreenRoomGroup.com
143 Helen Carter Science In Sport.com
145 Louise Dutch Poole Wheelers
147Jane Kilmartin London Phoenix CC
149 Lesley-Anne Walkling Science In Sport.com
151 Melanie Williams www.agiskoviner.com
153 Joanna Rowsell Team Halfords Bikehut
155 Julia Shaw GS Strada